בן עזר אהוד

בן עזר אהוד

שם

בן עזר אהוד

סימול

003.067

סוג ארכיון

ארכיונים אישיים

רמת תיאור

חטיבה

טווח תאריכים

1945-2008

כמות

78 תיקים, 18 חפצים, עשרות ספרים

יוצר

בן עזר אהוד

הערה ביוגרפית – היסטורית

אהוד בן עזר יליד פתח תקוה בשנת 1936. נין של אלעזר ראב ונכד של יהודה ראב- ממייסדי פתח תקוה. בנו של בנימין ודורה בן עזר, אחיינה של המשוררת אסתר ראב. למד בבית ספר יסודי פיק"א בפתח תקוה ובתיכון חדש בתל אביב.

סופר מחזאי, משורר, עורך, פובליציסט וביוגרף ישראלי.

שירת בנח"ל, היה בין ראשוני קיבוץ עין גדי. למד באוניברסיטה העברית בירושלים והתגורר שנים רבות בעיר. מסוף שנות החמישים השתתף באופן קבוע בעיתונות העברית, בטוריו, במאמריו, בשיריו ובמכתביו למערכת. הרומן הראשון שלו, "המחצבה" יצא בספריה לעם של עם עובד בשנת 1963 וזכה להצלחה מסחרית. לימים המחיז בן עזר את הרומן, והוא הוצג בתיאטרון.

אהוד בן עזר היה חבר אגודת הסופרים ופעיל בועדה המקצועית. פעל למען זכויות הסופרים בקבלת שכר הוגן, תגמולים, מענקים ופרסים מהממשלה ורשויות ועיגון זכויות הסופרים בחוק.

כביוגרף כתב ספרים על נחום גוטמן, "בין חולות וכחול שמים", על אסתר ראב המשוררת, "ימים של לענה ודבש", ועל פנחס שדה, שהייתה לו היכרות ממושכת עמו, "לספר לדגים". נכון לשנת 2005 מתגורר בן עזר בתל אביב ומרבה לכתוב מכתבים למערכות העיתונים.

היסטוריה ארכיונית

החומר נמסר במספר הפקדות ע"י אהוד בן עזר.

הספרים נתרמו לספריה העירונית בפתח תקוה ולספריות אחרות.

נמסר על ידי

הקף ותוכן

מידע קשור:

1. 003.032 ארכיון אישי של אסתר ראב

2. 003.035 ארכיון אישי של אלעזר ראב בן-עזר וילד

כתבי יד לספרים שיצאו לאור ושלא יצאו לאור, כתבי יד למחזות, עבודות אקדמיות, ראיונות, רשמי מסע בחו"ל, הצעות לכתיבת מחזה, טיוטת מאמר, התכתבות, מכתבי קוראים, הקצבות.

1. אגודת הסופרים: פעילותו של אהוד בן עזר כחבר אגודת הסופרים ויו"ר הועדה המקצועית. עיקר פעילותו בועדה היה לשפור תנאי הסופרים מבחינת שכר סופרים, שמירה על זכויות יוצרים, הגדלת מספרי הפרסים והמענקים לסופירם ועיגון זכויות הסופרים בחוק.

2. לימודים והשכלה: מסמכים הקשורים ללימודיו של אהוד בן עזר בביה"ס התיכון, באוניברסיטה ובהשתלמויות בחו"ל.

3. כתבי אהוד בן עזר: כתבי יד לספרים שיצאו לאור ושלא יצאו לאור, כתבי יד למחזות, ראיונות, מאמרים, עבודות אקדמיות, רשמי מסע בחו"ל, התכתבות עם קוראים, מבקרים וסופרים אחרים הקשורה לכתביו של אהוד בן עזר.

4. כתבים אחרים: ספרים של אחרים שאהוד בן עזר השתתף בכתיבתם או בעריכתם, כתבי עת שאהוד בן עזר השתתף בהם, כתבי מחברים שנמסרו לאהוד בן עזר כשי, מכתבים לעתונות.

5. עתונות: עתונים וקטעי עתונות שנאספו ע"י אהוד בן עזר ובהם הנושאים: ספרות, תולדות פ"ת, מלחמות וארועים פוליטיים וקטעי עתונות הקשורים לעבודתו הספרותית של אהוד בן עזר.

6. סדנאות הדרכה: מסמכים הקשורים לפעילותו של אהוד בן עזר כמדריך בסדנאות לכתיבה יוצרת.

7. עבודות עריכה: כתבי יד של סופרים שאהוד בן עזר עסק בעריכתם, כתבים של משתתפים בסדנאות ויוצרים אחרים, כתבים שנמסרו לאהוד בן עזר לצורך הבעת חוות דעת, התכתבות הקשורה לנושאים הנ"ל.

8. פעילות פוליטית: פעילותו של אהוד בן עזר כחבר במפלגת שינוי – יעד.

9. תחביבים ואוספים: תעוד וחפצים הקשורים לתחביבים שעסק בהם אהוד בן עזר ואוספים בנושאים שונים.